Rok 2009

Wyspa 

5 listopada 2009

REŻYSER
Paweł Łungin
ROK PRODUKCJI
Rosja 2006

Gdzieś na północy Rosji w niewielkim prawosławnym klasztorze mieszka wyjątkowo nietuzinkowy człowiek. Jego dziwaczne zachowanie dezorientuje i wprawia w zakłopotanie jego braci mnichów. Ci, którzy odwiedzają wyspę, wierzą, że posiada on moc uzdrawiania, odpędzania demonów i przepowiadania przyszłości. On sam jednak uważa się za człowieka niegodnego szacunku z powodu grzechu, który popełnił w młodości. Film jest przypowieścią, która łączy realia życia codziennego w Rosji z rytuałem zakonnym i porządkiem zajęć w klasztorze.

Wysłannik Przyszłości [ang. Postman] 

12 listopada 2009

REŻYSER
Kevin Costner
ROK PRODUKCJI
USA 1997

Film przygodowy, którego akcja toczy się w 2013 roku. Kraj pogrążony w destrukcji, ludzie pozbawieni nadziei. W takiej rzeczywistości pojawia się tajemniczy wysłannik, który ma do spełnienia specjalną misję.

Sok z żuka [ang. Beetlejuice] 

19 listopada 2009

REŻYSER
Tim Burton
ROK PRODUKCJI
USA 1988

Młode małżeństwo Adam i Barbara Maitland mieszka w uroczym domku na wzgórzu. W drodze na zakupy obydwoje giną w nieszczęśliwym wypadku, ale nie do końca zdają sobie z tego sprawę. Na dobre uświadamiają im to nowi lokatorzy, którzy wprowadzają się do ich domu. Deitzowie to bardzo hałaśliwa rodzina, więc Adam i Barbara postanawiają się ich pozbyć. Na nic jednak nie zdają się proste sztuczki, więc martwe małżeństwo prosi o pomoc złośliwego ducha…

Freeway Quintet „No Ordinary Jazz” 

24 listopada 2009

MIEJSCE
Aula Politechniki Wrocławskiej
GODZINA
19:15

Niesamowity koncert jazzowy zespołu Freeway Quintet, nowoczesne interpretacje jazzowe w świetnym wykonaniu, wydarzenie objęte patronatem Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego. Organizatorem spotkania jest Dyskusyjny Klub Filmowy „Politechnika” i Komisja Kultury Samorządu Studeckiego Politechniki Wrocławskiej.

Życie w Metropolii [ang. Living in a…Metro] 

25 listopada 2009

REŻYSER
Anurag Basu
ROK PRODUKCJI
Indie 2007

Pokaz organizowany przy współpracy z Kołem Azajatyckim z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Powiązane ze sobą historie ludzi, pragnących odnaleźć nie tylko miłość, ale też samych siebie w wielkim mieście, które potrafi łączyć, ale też często niepostrzeżenie dzieli. Sponsorem filmu jest dystrybutor Epelpol Entertainment.

Queen – The Greatest Hits 

26 listopada 2009

ROK PRODUKCJI
1980 – 1991

Greatest Hits – Kompilacja studyjnych nagrań (od 1973 do 1981) rockowej grupy muzycznej Queen. Jest to najlepiej sprzedający się album w historii Wielkiej Brytanii (ponad 5,4 miliona egzemplarzy). Zestawienie videoclipów, ilustrujących poszczególne utwory, nadzwyczajna gratka dla miłośników rocka i fanów zespołu.

Bracia Karamazow 

3 grudnia 2009

REŻYSER
Iwan Pyriew
ROK PRODUKCJI
ZSRR 1969

Adaptacja słynnej powieści Fiodora Dostojewskiego, zrealizowana z dużym pietyzmem przez weterana radzieckiego kina, Iwana Pyriewa. Film opowiada rozgrywające się w realiach dziewiętnastowiecznej Rosji dramatyczne losy czterech synów Fiodora Pawłowicza Karamazowa, z których każdy reprezentuje inny charakter i skrajnie odmienne światopoglądy.

Chór Państwowej Akademii Technologii Chemicznej w Moskwie im. M. W. Łomonosowa. 

4 grudnia 2009

DYREKTOR ARTYSTYCZNY I DYRYGENT
Iwan Samojłow
MIEJSCE
Aula PWr

Specjalny występ chóru z Rosji w ramach 36 Festiwalu Barbórkowego Chórów Studenckich, wydarzenie współorganizowane z Komisją Kultury działającą przy Samorządzie Studenckim Politechniki Wrocławskiej.

Dzieci niebios 

9 grudnia 2009

REŻYSER
Majid Majidi
ROK PRODUKCJI
Iran 1997

Pokaz specjalny. Film poprzedzony zostanie prelekcją Jarosława Poniewiery „Iran – kraj nafty, tarofów i minaretów”. Pokaz zorganizowany przy współpracy z Kołem Azjatyckim z Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją osobą zaszczyci nas na pokazie Radca Kulturalny Mohammad Reza Karami z Ambasady Islamskiej Republiki Iranu.

Historia Kina w Popielawach 

10 grudnia 2009

REŻYSER
Jan Jakub Kolski
ROK PRODUKCJI
Polska 1998

Film historyczny, w którym fakty mieszają się z baśnią. Opowieść o prototypie kamery filmowej, zbudowanym przez wiejskiego kowala w połowie ubiegłego wieku. W sto lat później urządzenie zostaje zniszczone podczas pożaru. Młody chłopak podejmuje się rekonstrukcji – i spotyka się ze sprzeciwem własnego ojca.

Michael Jackson Number Ones – Visual Milestones 

17 grudnia 2009

REŻYSER
ROK PRODUKCJI
1980 – 2001

Najsłynniejsze videoclipy króla popu, który zrewolucjonizował sposób kręcenia teledysków. Pokazują one siłę tej filmowo-muzycznej formy wyrazu.

Szukaj
Znajdziesz nas na
Newsletter
Wspierają nas

Politechnika Wrocławska

 

Filmoteka Narodowa

 

Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych

 

Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych

Patroni medialni

Na PWr

 

Radio LUZ

Archiwa newsów