Archiwum

Relacje z festiwali
pobierz dokument adobe Festiwal Ogólnopolski NURT 2008 – relacja

DATA
17-21 lis 2008
AUTOR
Wojciech Wodo, Grzegorz Szklarczuk
Wizyta DKF „Politechnika” na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Dokumentalnych NURT w Kielcach. Była to okazja do poznania tematyki, jakiej imają się współcześni dokumentaliści, swoistego rodzaju przegląd produkcji regionalnych oddziałów TVP, jak i niezależnych artystów. Niewątpliwe bardzo atrakcyjną częścią festiwalu były spotkania ze znamienitymi gośćmi, m.in Bronisławem Wildsteinem, Piotrem Kletowskim, czy Magdaleną Zawadzką (żoną Gustawa Holubka).
pobierz dokument adobe Festiwal Międzynarodowy Rozstaje Europy 2009 – relacja

DATA
22-26 kwi 2009
AUTOR
Grzegorz Szklarczuk
DKF w kinie w Lublinie podczas miedzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych. Rozstaje Europy w Lublinie, jedna z najlepiej promowanych w Polsce imprez dotyczących kina dokumentu o zasięgu międzynarodowym, niecodzienne miasto Lublin przeistoczyło się oazę filmowej opowieści, zobaczyć możemy problemu krajów europejskich i ludzi, którzy się z nimi borykają dziś, teraz! Niewątpliwym rarytasem wydarzenia była projekacja flimu „Mogiła Nieznanego Żołnierza” z wykonaniem muzycznym na żywo przez Rafała Rozmusa.
pobierz dokument adobe 6. Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy – relacja

DATA
3-5 gru 2010
AUTOR
Grzegorz Szklarczuk
Przegląd filmów prezentowanych podczas Gliwickiego Festiwalu Kina Niezależnego, subiektywne odczucia przedstawiciela DKFu „Politechnika” na temat filmowych wariancji.
pobierz dokument adobe Animacje na Festiwalu KAN 2010 – artykuł

DATA
20 kwi 2010
AUTOR
Wojciech Wodo, Grzegorz Szklarczuk
Analiza kondycji współczesnej animacji polskiej i zagranicznej na podstawie prac nadesłanych na Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN. Próba odpowiedzi na pytania, w jakim kierunku zmierza forma filmowa, jaką jest animacja oraz które tematy zyskują zainteresowanie twórców we współczesnym świecie.

Relacja z festiwalu Cannes 2014

    Relacja z festiwalu KINO NA GRANICY w Cieszynie

 

Pokazy specjalne
pobierz dokument adobe „The Butcher’s” w DKFie – artykuł

DATA
06 gru 2008
AUTOR
Piotr Nadarkiewicz
Wizyta grupy filmowej The Butcher’s w naszym DKFie. Podczas tegorocznych Mikołajek zawitali do nas aktorzy Janek Szetela i Olek Mazur, opowiedzieli trochę o tym jak pracuje się w niezależnej grupie filmowej, które odnosi znaczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej, a ostatnio nawet międzynarodowej. Podkreślają rolę tego typu inicjatyw w rozwoju sztuki kinematograficznej, jest to historia o smutnej grupie rzeźnika…
pobierz dokument adobe Film Niezależny:
„Powiedz prawdę przecież Cię nie biję” – recenzja

DATA
23 sty 2010
AUTOR
Wojciech Wodo
Premiera najnowszego filmu Witolda Świętnickiego, współrealizowanego przez Akademicki Klub Realizatorów Filmowych „FOSA”, odbyła się w sali kinowej budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej. Przełomowy film powstały na przestrzni ostatnich lat działalności FOSY, profesjonalnie przygotowana produkcja, dbałość o wizualny aspekt i promocję medialną.
pobierz dokument adobe Gabinet Dr Caligari – relacja

DATA
14 mar 2010
AUTOR
Grzegorz Szklarczuk
Wrażenia z wyjątkowego wydarzenia w DKF „Politechnika”, organizowanym z okazji jubileuszu 100-lecia Uczelni Technicznych we Wrocławiu. Konfrontacja sztandarowgo filmu ekspresjonizmu niemieckiego ze współczesną interpretacją jazzową (Freeway Quintet) w wyjątkowej oprawie scenograficznej (HŚM) i dźwiękowo-oświetleniowej (AES). Relizacja na żywo (TVS STYK).
pobierz dokument adobe Premiera filmu „Droga” Grzegorza Korczaka – relacja

DATA
8 mar 2010
AUTOR
Grzegorz Szklarczuk
Wrażenia z wrocławskiej premiery najnowszego filmu Grzegorza Korczaka, która odbyła się w Wytwórni Filmów Fabularnych. „Droga” to niemy film o muzyce, ukazujący spotkanie muzyków z Brazylii, Stanów Zjednoczonych – Roba Mazurka, Mauricio Takary, Ricardo Ribeiro (Sao Paulo Underground) oraz Kuby Suchara i Artura Majewskiego z Polski (Mikrokolektyw), którzy, nie znając wspólnego języka, mogą się porozumieć tylko poprzez wspólne granie.

 

 

 

Pozostałe
pobierz dokument adobe Relacja z wyjazdu DKF w Górach

DATA
9-11 lis 2007
AUTOR
Wojciech Wodo
Relacja z pierwszej edycji wyjazdu „DKF w Górach”, czyli wędrówki po kinie pośród wzgórz, w odosobnieniu, z dala od cywilizacji, w warunkach pierwotnej fascynacji sztuką kinematograficzną. Niecodzienny sposób obcowania z filmem, podczas wyprawy małą grupą fascynatów filmowych do Kotlin Kłodzkiej, do małej chatki we wsi Mąkolno, w której to dochodzi do nieprzerwanej projeckji różnego rodzaju filmów. Niekończące się rozmowy nocne o kinie i tematach okołofilmowych, przy cieple kominka rozpoznajemy plakaty, kadry i motywy muzyczne…
pobierz dokument adobe 50. Seminarium Polskiej Federacji DKF – relacja

DATA
22-24 paź 2009
AUTOR
Grzegorz Szklarczuk
W Czechowicach-Dziedzicach odbyło się 50. Seminarium Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych oraz 25. Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy. Tematem przewodnim spotkania było kino noir francuzkiego twórcy Jeana Pierre-Melville’a, była to również okazja do spotkania z reżyserami: Feliksem Falkiem i Borysem Langoszem, jak również Przewodniczącym Międzynarodowej Federacji Filmowej – Paolo Minuto.

 

 

 

Szukaj
Znajdziesz nas na
Newsletter
Wspierają nas

Politechnika Wrocławska

 

Filmoteka Narodowa

 

Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych

 

Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych

Patroni medialni

Na PWr

 

Radio LUZ

Archiwa newsów