O nas

Dyskusyjny Klub Filmowy „Politechnika” działa na Politechnice Wrocławskiej od przeszło 60 lat. Przez ten czas przez naszą salę kinową przeszło tysiące studentów zainteresowanych dobrym kinem. Zapraszamy na projekcje i przeglądy filmów. U nas znajdziecie kino ambitne z całego zakresu dostępnych form kina gatunkowego, niezależnego, czy eksperymentalnego. Wspieramy także twórców amatorskich, także jeśli chciałbyś zorganizować pokaz, to zgłoś się do nas. Zapewniamy miłą atmosferę, możliwość poznania ciekawych filmów, dyskusji na ich temat, spotkania interesujących ludzi i zdobycia wiedzy na warsztatach. Jesteśmy oficjalnym członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

Na przestrzeni ostatnich lat DKF „Politechnika” stał się kipiącym centrum kulturalnym Wrocławia i Dolnego Śląska. Niezwykle bogaty repertuar i niecodzienne inicjatywy o charakterze kulturalno-edukacyjnym sprawiały, że odwiedziło go tysiące osób.

Działalność klubu wykracza dalece poza zwykłe spotkania filmowe. Członkowie postawili sobie za zadanie animację kultury również na innych płaszczyznach, stąd współpraca z licznymi instytucjami sztuki m.in. Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Operą Wrocławską, Filharmonią Wrocławską, jak również z wieloma organizacjami pozarządowymi. Wynikiem tego jest szereg wydarzeń o charakterze muzyczno-filmowym, jak również wspólne wyjścia widzów klubu na spektakle, koncerty i widowiska.

Organizowane przez DKF wydarzenia skierowane są do wszystkich miłośników sztuki filmowej, jak również osób interesujących się kulturą w zakresie muzyki, malarstwa, czy literatury. Szczególnie ważną grupę odbiorców stanowi środowisko akademickie miasta Wrocławia. Nie mniej jednak DKF podejmuje się również inicjatyw wyjazdowych, miały one miejsce w m.in. Gliwicach, Rzeszowie, Krakowie, czy Międzyzdrojach.

Statutowa działalność DKFu, to regularne, cotygodniowe spotkania czwartkowe, odbywające się według zasady prelekcja-projekcja-dyskusja. Niektóre pokazy wzbogacone są o wizytę gościa specjalnego lub wydanie tematycznego informatora. W każdym miesiącu dochodzi również do kilku pokazów specjalnych we środy i wtorki. W ramach naszych spotkań wyświetlamy przeszło 50 filmów polskich i zagranicznych rocznie.

Działacze DKF „Politechnika” na przestrzeni lat:
Maksymilian Marszałek
Wojciech Trojanowski
Weronika Wróblewska
Patrycja Binek
Jakub Balcerzak
Jan Borkowski
Paweł Gumny
Joanna Habrajska
Marcin Kafel
Katarzyna Kalkowska
Kinga Korcz
Paweł Piotrowski
Barbara Solińska
Karolina Trzeciak
Katarzyna Zajęcka
Irena Anna Wolińska
Szymon Jarząbek
Paulina Sutor
Jolanta Jaskuła
Monika Mikulicz
Jonasz Michalak
Maksymilian Marszałek
Nina Niepsuj
Gabriela Bury
Jakub Makowiecki
Tomasz Surmacz
Marta Ziółkowska
Aleksandra Kłosowska
Anna Streczeń
Michał Filec
Mateusz Belka
Jan Melka
Angelika Guz
Paula Pacho
Anna Stachowiak
Aleksandra Tyszkowska
Olaf Wysocki
Katarzyna Adamkiewicz
Maciej Juckiewicz
Kamil Justyniarski
Hanna Kilińska
Aleksandra Kisilewicz
Jagna Nawrocka
Karolina Olejnik
Sławomir Wesołowski
Olga Gerlich
Emil Kalinowski
Konrad Sopata
Helena Tyniec
Katarzyna Bartkowicz
Mirosław Zimon
Krzysztof Laskowski
Agnieszka Gil
Lidia Makuch-Laskowska
Adrian Orlikowski
Jakub Kogut
Adrianna Mielcarek
Jacek Bochenek
Anna Kopeć
Monika Pietrosian
Amadeusz Skrzypczak
Joanna Spiegel
Marek Kamasz
Maria Pogrzebska
Jakub Ostrowski
Paula Podolska
Kamil Nawirski
Wojciech Wodo

Szukaj
Znajdziesz nas na
Newsletter
Wspierają nas

Politechnika Wrocławska

 

Filmoteka Narodowa

 

Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych

 

Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych

Patroni medialni

Na PWr

 

Radio LUZ

Archiwa newsów